BAŞKANIMIZIN ÖZ GEÇMİŞİ :

Ahmet Serkan TUNCER
Mezitli Belediye Başkanı
Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanı

Gençliğimi siyasete vererek, siyasetin içinde büyümenin vermiş olduğu gurur ile çıktığım bu yolda en büyük hayalim doğduğum büyüdüğüm kente hizmet etmek. Ben Ahmet Serkan Tuncer. Mezitli Belediye Başkanıyım. 1982 yılında Mersin Mezitli’de dünyaya geldim. İlkokul eğitimimi Mezitli Viranşehir okulunda, ortaokul eğitimimi Mezitli Muhittin Develi okulunda, lise eğitimimi Mezitli Çok Programlı okulunda ve üniversite eğitimimi ise 2003 yılında Muğla Üniversitesi İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi bölümünde tamamladım. Askerlik görevimi 2004 yılında Erzurum’da yaptım. 2020 yılında evlendim ve 2023 yılında Sırma adında bir kız çocuğu babası olmanın mutluluğuna eriştim. Cumhuriyet Halk Partisi örgütünden aldığım terbiye ile her zaman ve her koşulda, bana layık görülen her konuma saygı duyarak partim için gece gündüz demeden çalıştım.

2005-2008 yılları arasında CHP Mersin İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı ve İl Saymanlığı, 2008-2010 yılları arasında CHP Mezitli İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı, 35, 36 ve 37. Olağan Kurultay’da CHP Mersin Kurultay Delegeliği, 2010-2014 yılları arasında CHP Mezitli İlçe Başkan Yardımcılığı, 2014-2019 yılları arasında 1. Sıra Mersin Büyükşehir ve Mezitli Belediyesi Meclis Üyeliği, son olarak 2019-2023 yılları arasında ise CHP Mezitli İlçe Başkanlığı yaptım.

Artık; ilçeme ve ülkeme Mezitli Belediye Başkanı olarak hizmet ediyorum. Bir yanıyla yüksek Toros Dağları’na, bir yanıyla engin Akdeniz’e uzanan güneşin kentinde yaşıyorum. Burası Akdeniz’in ilk koloni kenti. Antik adı da Soli yani Güneş. Bu coğrafya, bu tarih; insanın ufkunu açıyor, yüreğini büyütüyor. Deniz insanı olunca hedef okyanus oluyor elbette. Benim okyanusum da insanlar var. İnsanların mutluluğu, barışı, kardeşliği var. Kadını, genci, yaşlısı ile hep birlikte güzel günlere yürümek var. Mezitli’ye hizmet etmek benim için büyük gururdur. Güzel günlere hep birlikte yürümek istiyorum. Kadın-erkek eşitliği, insan hakları, hayvan hakları ve alın terinin hakkı için, herkesin söz sahibi olduğu bir yönetim anlayışı için buradayız.